Dag van de Wol 2025
- 4 okt
- 1 minuten om te lezen

Wat een dag! De Dag van de Wol 2025 begon met wat spanning in de lucht. Het KNMI had code geel afgegeven en wind en regen lieten van zich horen. Zou het binnen ook stormachtig worden, maar dan van bezoekers? Gelukkig trok de regen snel verder het land in, en kwamen de meeste spinners droog en vrolijk met hun wielen de hal binnenrollen.
De organisatie had het weer prima voor elkaar: onze plek was voorzien van een stevige vlonder, zodat de spinnewielen stabiel konden draaien en er stonden genoeg stoelen klaar voor iedereen. Dank aan de organisatie voor die goede voorbereiding!
De spinplek zag er prachtig uit met de grote poster van de Landelijke Spingroep en het inmiddels vertrouwde tapijt. Met zoveel enthousiaste spinners rijst de vraag: wordt het niet eens tijd voor een tweede tapijt?
Hoewel het bezoekersaantal dit jaar wat lager was dan gehoopt, had dat ook zān voordelen. Er was volop ruimte om rustig langs de vele kramen te struinen, bijzondere wolsoorten te ontdekken en de eigen voorraden thuis weer flink aan te vullen. Stil was het zeker niet ā overal klonk het zachte gezoem van draaiende wielen, er werden demonstraties gegeven en nieuwsgierige bezoekers kregen uitleg over het ambacht.
Rond vier uur was het tijd om de wielen weer in te pakken. Buiten waaide het nog steeds flink, maar het bleef gelukkig droog. Binnen heerste vooral een warm gevoel van saamhorigheid: het was weer een gezellige, inspirerende dag in Velddriel.
De volgende textielmarkt is in Nijkerk ā en wij hebben er nu al zin in!
.png)


